Jump to content

Sterowanie - "klawiszologia"

1 reply to this topic

#1 Pan.pulsar

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • 2 topics
  • Local Time: Jun 24 2017 19:57

Posted 24 January 2017 - 17:14

Witam.

Szukałem w Google ale nie znalazłem, a na tym forum też nie widzę, zatem zapytam w nowym temacie, a jak okaże się, że gdzieś jest to wystarczy podać mi linka.

Potrzebuję całego możliwego do wykorzystania sterowania w grze online, (popre) włącznie ze skrótami do stawiania konkretnych budynków oraz czarów i rozkazów dla jednostek (wiem, że jest takie polecenie jak patrol ale nie wiem jak wykonać i czy jest jeszcze coś poza tym)
    Jest jeszcze chyba możliwość rekrutowania wolnych jednostek jakimś przyciskiem klawiatury ale nie jestem pewny.
    Chodzi mi po prostu o rozpiskę całej dostępnej "klawiszologi" w grze.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

#2 DAroo

Guru

• Administrators
    • 1276 posts
    • 70 topics
  • Local Time: Jun 24 2017 20:57
    • LocationPoland

Posted 25 January 2017 - 10:07

zarzuce paroma linkami :)

http://popms.net/pl/...anie-interfejsu
    http://web.onetel.ne...y/interface.htm
    http://wiki.popre.ne...board_Shortcuts
    Posted Image

#3 Pan.pulsar

Newbie

• Members
    • Pip
    • 4 posts
    • 2 topics

Posted 04 March 2017 - 18:41

Poczytałem sobie i albo nie dowidzę albo nie ma nigdzie opisane, jak używać rozkazu do formowania jednostek w konkretny szyk? Podczas gry widziałem już (prócz standardowego prosto-kontu bojowego) "wężyka" gdzie jeden wojownik idzie za drugim, "trójkąt" czyli jakby falangę, oraz rozproszenie oddziałów gdzie zachowany jest odstęp pomiędzy atakującymi wojownikami. Zatem postanowiłem dopytać.

#4 DAroo

Guru

• Administrators
    • 1276 posts
    • 70 topics
  • Local Time: Jun 24 2017 20:57
    • LocationPoland

Posted 05 March 2017 - 18:04

Nie słyszałem, żeby sie dało coś takiego wymusić. Może akurat gra sama tak zdecydowała, żeby zrobili taką formacje?
    Posted Image

#5 flex

Newbie

• Members
    • Pip
    • 0 posts
    • 0 topics

Posted 06 March 2017 - 02:11

DAroo,

what about the source code and EA? Somehow popre did manage to obtain the source, but there wasn't anything new since then.
    Again a long time passed without any good patches or whatever, although some people here with interest and with the required skills would want to take an look into
    the source and maybe start to develope it further. It reminds me of another ansi C 98 game, of which the owners published the source, but here some people got the source just out of nowhere?

This sounds a bit illegitimate. However, I found out that EA tried to approach the OS community with publishing some source codes of older games and they also published an cpp library for common functionality, which is also used by frostbite engine. Do you think there's an way to get an initial release of the source code? I mean, the code and it's functions are probably extremely outdated and compared to the partly free engines we have nowadays, this is nothing.

https://gpl.ea.com/

#6 Pan.pulsar

Newbie

• Members
    • Pip
    • 4 posts
    • 2 topics

Posted 08 March 2017 - 01:36

Więc odpowiem abyś wiedział. To nie przypadkowe formacje. Wężyka widziałem raz, najpierw gracz krył wojskiem szamankę używając powszechnie znanej opcji w grze czyli kliknął na nią, a następnie chodząc nią tak przez chwile otoczoną - w biegu uformował węża gdzie jeden wojownik szedł za drugim. Trójkątną falangę widziałem raz, to tez nie było przypadkowe (losowe). Rozproszenia wojsk widziałem już kilka razy- wojska stają w kupie, a po chwili z miejsca się równo rozpraszają we wszystkie strony.
    Zapewne mogą to być jakieś funkcje które "ktoś tam" jakoś sobie wytworzył, tak jak te boty które budują same wioski. (planując i przydzielając roboli do budowy i wycinki- nie wiem czy o tym coś słyszałeś i raczej nie)

1 user(s) are reading this topic